top of page

Юридична клініка «Аdiutorium» (що в перекладі з латинської означає підтримка, допомога) була створена з ініціативи студентів інституту у березні 2002р. Офіційне відкриття відбулося в жовтні 2002р.
Юридична клініка «Adiutorium» — це унікальний структурний підрозділ Інституту, в якому студенти старших курсів, надаючи безкоштовну правову допомогу соціально незахищеним верствам населення, мають прекрасну можливість ще на етапі свого навчання набути в обмін не менш безцінний дар – практичні навички професійного юриста.
У своїй діяльності юридична клініка керується законодавством України, нормативними актами вузу, Типовим положенням про юридичну клініку вищого навчального закладу України, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України № 592 від 03 серпня 2006 року, Положенням про юридичну клініку «Adiutorium» ЧДТУ від 17 грудня 2012 року та іншими внутрішніми актами з організації роботи юридичної клініки.
З травня 2013 року юридичну клініку очолює керівник Литвиненко Валентина Миколаївна. У роботі клініки станом на 1 грудня 2013 року задіяно 42 особи – членів юридичної клініки: 20 студентів – слухачі II курсу; консультанти – 22 студенти IV курсу.

У грудні 2014 р. в приміщенні Інституту був проведений відкритий теоретико-практичний  захід «Презентація юридичної клініки «Аdiutorium» як осередку безоплатної правової допомоги».

Напрямки діяльності юридичної клініки:
- громадська приймальня;
- співпраця юридичної клініки з правоохоронними органами;
- правоосвітні заходи з різними категоріями громадян (в т. ч. зі шкільною молоддю)
Основною формою діяльності юридичної клініки є її діяльність як громадської приймальні, у межах якої студенти надають незахищеним верствам населення (інвалідам, пенсіонерам, безробітним) безкоштовну правову допомогу шляхом:
- усного консультування з юридичних питань;
- складання процесуальних документів (позовних заяв, скарг, клопотань тощо);
- підготовки відповідей у формі правових висновків на письмові звернення громадян. Метою діяльності юридичної клініки є:
- виховання нового покоління юристів, пов’язане з набуттям студентами університету досвіду практичної діяльності з захисту прав, свобод та інтересів людини, формування у них усвідомлення важливої ролі правника в суспільстві, розуміння соціальних проблем;
- безпосереднє надання студентами університету безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення під керівництвом керівника юридичної клініки, викладачів-кураторів університету та практикуючих юристів.
Робота студентів в юридичній клініці «Adiutorium» організована в малих консультаційних групах (викладач, консультант, слухач), що дозволяє вирішувати найбільш складні правові проблеми, з якими важко впоратись одному студенту індивідуально. Чергування консультантів та слухачів проводиться згідно з графіком чергувань, затвердженим керівником юридичної клініки.
Прийом клієнтів відбувається:
вівторок, середа, четвер з 14.30 до 16.30.
В період сесії та канікул клініка не працює
Один раз на місяць проводяться загальні збори членів юридичної клініки, не менш як два рази на місяць – засідання координаційної ради.
З 28 жовтня 2010 року юридична клініка співпрацює з спеціалістами з Головного управління юстиції в Чернігівській області надаючи кожного 2-го та 4-го четверга місяця безкоштовну правову допомогу соціально незахищеним громадянам у приміщенні обласної бібліотеки ім. В. Г. Короленка.
Також юридична клініка співпрацює з Чернігівським молодіжним центром праці.
Юридична клініка має дві головні мети:
Соціальна мета — надання безоплатної юридичної допомоги та правової інформації соціально незахищеним верствам населення. Юридична клініка дозволяє цим особам, що дуже часто не знають про свої права, отримати доступ до правових послуг.
Навчальна мета — працюючи у юридичній клініці, студент має можливість застосувати отримані теоретичні знання на практиці без відриву від навчання.
На прийом до юридичної клініки звернулося у 2002 р. – 23, 2003 р. – 113, 2004 р. – 45, 2005 р. – 36, 2006 р. – 65, 2007 р. – 13, 2008 р. – 16, 2009 р. – 14, 2010 р. – 65, 2011 р. – 280, 2012 р. – 238 осіб.
За увесь час діяльності юридичної клініки правову допомогу безкоштовно отримали 908 громадян, а більше трьохсот студентів мали змогу набути додаткових теоретичних знань та практичних навичок.
 

bottom of page